Zdrowa woda

Spożywanie dużych ilości wody doskonale wpływa na nasz organizm. Związane jest to oczywiście z licznymi funkcjami, jakie spełnia woda w naszym organizmie. Wymienienie wszystkich zajęłoby sporo czasu, dlatego warto wspomnieć o najistotniejszych, takich jak: uczestniczenie w procesie wchłaniania pożywienia z jelit, odżywianie komórek, usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, regulowanie temperatury ciała czy zapewnianie ruchliwości stawów. Specjaliści zalecają dzienne spożycie wody na poziomie 1,5 litra jednak, aby taka ilość mogła zostać odpowiednio spożytkowana przez nasz organizm, konieczne jest korzystanie wyłącznie z wody o wysokiej jakości. Jeżeli jej część, którą w ciągu dnia wypijamy jest w jakimś stopniu zanieczyszczona to automatycznie nie otrzymujemy z jej spożycia żadnych korzyści. Wypijanie herbat, soków czy wód gazowanych nie dostarcza naszemu organizmowi czystej, zwykłej wody. A to właśnie jej forma – choćby niezmineralizowana – jest dla naszego organizmu najlepsza.

Zdjęcie górskiego potoku z kaskadamiKonsekwencją spożywania zbyt małych ilości czystej wody jest przemęczenie organizmu. Bardzo często narzekamy na zmęczenie czy senność tłumacząc to na przykład przesileniem wiosennym czy jesiennym. Jednak za nasze samopoczucie w ogromnym stopniu odpowiada właśnie woda i to jej niedobór (plus oczywiście witamin i minerałów) w organizmie może wywoływać tego typu objawy. A jeżeli organizm będzie osłabiony to łatwiej o różnego rodzaju infekcje które zmuszają nas do skorzystania z różnych specyfików, których używanie z pewnością pozostawia negatywny ślad w naszym organizmie.

Co robić, aby uchronić się przed negatywnymi skutkami niedoboru czystej wody w organizmie? Przede wszystkim warto zainwestować w urządzenia uzdatniające i zmiękczające wodę, które umożliwią nam skorzystanie z krystalicznie czystej wody w każdym momencie. Dzięki nim woda lecąca z kranu zostaje pozbawiona aż 99% wszystkich szkodliwych substancji. A jest ich naprawdę sporo: organiczne i nieorganiczne związki chemiczne, miedź, ołów i wiele innych.

Zdrowa woda - marzenie każdego, kto myśli o zdrowiu swojej rodzinyPoza tym możemy uniezależnić się od oferowanej w sklepach wody butelkowanej, która w dużej ilości przypadków nie różni się niczym od tej kranowej – tylko niewielka część producentów rzeczywiście oferuje najwyższej jakości wodę. Poza tym koszt zmineralizowanej wody jest kilkakrotnie niższy niż tej zakupionej w sklepie – jak zatem widać wraz z wyborem systemów uzdatniania wody pitnej może polepszyć się nie tylko nasze zdrowie, ale również zasobność portfela.

Dużym atutem systemów oczyszczania i zmiękczania wody jest także znaczące zredukowanie jej twardości. W ten sposób wszystkie urządzenia AGD używane w domu, które korzystają z wody, wydłużą swoją żywotność, a ich awaryjność znacząco spadnie. W tym przypadku zmniejszą się również wydatki, gdyż osadzający się kamień w istotny sposób zwiększa zużycie energii wykorzystywanej m.in. w piecach gazowych, pralkach czy zmywarkach.

Ponieważ woda stanowi 75% naszego ciała, dlatego musimy zadbać o jej jak najlepszą jakość. Zdrowa woda płynąca z naszych kranów za sprawą systemów zmiękczających i uzdatniających wodę będzie miała niezwykle korzystny wpływ na kondycję naszego organizmu, samopoczucie oraz piękną i zdrową cerę. Pamiętajmy, że tylko od nas zależy jak będziemy dbać o nasze zdrowie.